Tag : хеликоптерска несреќа

Кошарка Спорт

Видео реконструкција на несреќата во која загина Коби (ВИДЕО)

Слободен печат
Хеликоптерот Сикорски С-76Б, кој во САД е регистриран како Н72ЕХ, прво бил во сопственост на државата Илиноис, а бил продаден во 2015 година. Хеликоптерот полетал...
Ви Препорачуваме Останатo Спорт

Објавени првите детали од несреќата на Брајант: Моторот на хеликоптерот не откажал

Слободен печат
Според извештајот на НТСБ, причина за падот на хеликоптерот не е моторот. Пресечена гранка од едно дрво на местото каде што се урна хеликоптерот упатува...
Ви Препорачуваме Кошарка Спорт

Сопственикот на хеликоптерот во кој загина Коби немал дозвола да лета во лоши временски услови

Слободен печат
Американската управа за цивилно воздухопловство (ФАА) полека почна да открива детали за страшната хеликоптерска несреќа која се случи во неделата во близина на Лос Анџелес,...
Ви Препорачуваме Кошарка Спорт

Хеликоптерот на Коби имaл три сериозни недостатоци

Слободен Печат
Неколку дена после смртта на Коби Брајант, неговата ќерка Џиана и уште седум луѓе во хеликоптерска несреќа во Калабасас во Калифорнија почнаа да излегуваат неколку...
Вести Свет

Новинар на Еј-Би-Си отпуштен откако извести дека сите деца на Коби се наоѓале во хеликоптерот

Слободен Печат
Уште еден новинар во САД доби отказ поради погрешно известување за трагичната хеликоптерска несреќа во која животот го загуби НБА кошаркарот Коби Брајант и неговата...
Кошарка Спорт

Се огласи сопругата на Коби: Невозможно е да се замисли животот без Коби и Џиана

Слободен печат
Четири дена по трагедијата во која животот го загубија Коби Брајант и неговата ќерка Џиана, на Инстаграм се огласи сопругата на славниот кошаркар, Ванеса. Таа...
Вести Свет

Објавена снимка од хеликоптерот на Коби пред да се сруши (ВИДЕО)

Слободен Печат
Смртта на НБА легендата Коби Брајант го обедини светот. Секојдневно излегуваат нови информации, фотографии и видеа од хеликоптерската несреќа во која животот го загубија 9...
Вести Свет

Новинарка на „Вашингтон пост“ го навлече гневот на нацијата со твитови за Коби Брајант

Слободен печат
Новинарка на „Вашингтон пост“ е суспендирана од страна на нејзината компанија откако вчера, на еден час по смртта на легендарниот кошаркар Коби Брајант, сподели текст...
Кошарка Спорт

Фановите се собираат пред „Стејплс“ центарот, никој не верува што се случи

Слободен печат
Коби Брајант и неговата ќерка Џиана Џиџи Мариа и уште три неименувани лица загинаа во хеликоптерска несреќа во близина на Малибу, Калифорнија. Веднаш откако се...
Вести Свет

Хеликоптерска несреќа во Русија, сите повредени надвор од животна опасност

Слободен печат
Шест лица се повредени при пад на руски хеликоптер Ми-8 во регионот Краснојарск. Според руското Министерство за здравство, двајца од повредените се оперирани, а сите...