-1 C
Скопје

Tag : глумица

Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер

Интервју со Наташа Петровиќ, глумица: Ме нервира табиетот „да му умре козата на комшијата“

Ј.К.Д
Не може да имаме еманципирани граѓанки без да имаме и еманципирани граѓани, смета глумицата Наташа Петровиќ, соговорничка во „Слободен печат“. Родена е во Штип, во семејство што...
Жена Магазин Магазин слајдер

Хеди Ламар, убавица, глумица и гениј која го потресе и Холивуд и – науката: Претпоставувам дека сум дошла од друга планета!

Слободен печат
Хеди Ламар беше холивудска дива и исклучителнa жена-пронаоѓач. Се омажила и се развела шест пати, глумела во над триесет филмови и патентирала генијален систем за далечинско...
Жена Магазин Магазин слајдер

Бранка Катиќ, актерка: Сеедно кој е на власт, сè додека властa се грижи за својот народ

Слободен печат
Во салата на Делегацијата на Европската Унија во Македонија во Скопје, се одржа прес- конференција посветена на Меѓународниот фестивал „Киненова“, што изобилуваше со уникатност и разноликост.  На прес-конференцијата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

На Мишел Фајфер годините не ѝ можат ништо: „Изгледаш божествено, спокојно и мирно“

Слободен Печат
Актерката е на иста возраст со Шерон Стоун, а двете се едни од најубавите холивудски sвезди. Некогаш најголемата и најубавата sвезда во Холивуд, актерката Мишел...
Жена Магазин Магазин слајдер

Интервју со Вјера Мујовиќ, белградска глумица: Секогаш ќе бидам девојченце, кое го бара своето гнездо

Јасмина Кантарџиева Димков
Израснала во семејство на доктори, се преселила од Подгорица во Белград за да си го исполни сонот и да стане глумица. Но таа вели дека...
Жена Магазин Магазин слајдер

Љубовната приказна на најголемата руска глумица и Сталин, влакно не ѝ фалело од глава за време на челичната диктатура

Слободен печат
Иако починала во далечната 1975 година, а нејзината кариера била пред повеќе од 80 години, во времето на епохалното прминување од нем во звучен филм,...
Жена Магазин Магазин слајдер

Кога Холивуд би имал кралица, тоа би била таа, не се мажела и немала деца, а се повлекла на врвот на славата

Слободен печат
Една од најпрочуените убавици од филмското платно, успеа од себе да направи и најтаинствена ѕвезда на сите времиња. Нејзиното измислено презиме на норвешки би значело...
Жена Магазин Магазин слајдер

Филмската дива со бројни нервни сломови, патела од манијакална депресија, а со Лоренс Оливие останала до крајот на животот

Слободен печат
Вивиен Ли е родена како Вивиен Мери Хартли, во 1913 година, во Дарџилинг, британска Индија.На 7 години родителите ја испратиле на школување во Англија, а...
Забава Магазин

Лиз Харли и на 55 години е вистинска „бомба“: Објави фотка на која позира во минијатурно и бело бикини (ФОТО)

Слободен печат
54 годишната актерка ги воодушевува сите со својот совршен изглед. Таа и овој пат објави фотка на која позира во секси бикини, а како коментар...
Жена Забава Магазин

Јана Стојановска: Улогата на мајка ми е најинтересна улога со која сум се сретнала

Слободен печат
Пред пет месеци глумицата Јана Стојановска се породи, на свет го донесе синчето Ненад, плод на љубовта со сопругот Андрија. Крстен е по дедо му,...