• глумец

Популарен украински актер загина во руските гранатирања откако и се приклучи на војската

Украинскиот актер и водител Паша Ли, кој ја напушти работата за да се приклучи на војската во одбрана на својата земја од руската инвазија, беше убиен при гранатирањето. Ли (33) штотуку им се приклучи на украинските територијални одбранбени сили минатата недела. Тој е убиен во бомбардирањето на Ирпин, северозападно од Киев, пренесува британски „Сан“. Во …

Популарен украински актер загина во руските гранатирања откако и се приклучи на војската Read More »