• Get Back

Светот ѝ должи извинување на Јоко Оно: Разоткриени нови детали во документарецот за Битлси „Get Back“

За време на викендот на Денот на благодарноста, „Disney+“ фо објави новиот документарен филм од три дела со последните сесии на снимање на Битлси, едноставно насловен како „The Beatles: Get Back“. Документарецот откри нови детали кои ги шокираа фановите – меѓу кои и како всушност дошло до распаѓањето на легендарниот бенд! Осумчасовниот документарец на Питер …

Светот ѝ должи извинување на Јоко Оно: Разоткриени нови детали во документарецот за Битлси „Get Back“ Read More »