Tag : геј

Вести Свет

Бивши американски претставник на Конгресот и жесток противник на хомосексуалците призна дека е геј

Слободен печат
Бившиот претставник на Републиканците во Претставничкиот дом на Конгресот Аарон Счок, од американската сојузна држава Илионис, во четвртокот на Инстаграм во долг напис објави дека...
Вести Свет

Путин во Уставот сака да воведе дека бракот е заедница меѓу мажот и жената

Слободен печат
Рускиот претседател, Владимир Путин предложи измена на рускиот Устав според кој би било воведено дека бракот е заедница меѓу мажот и жената, пишува Ројтерс. Тоа...
Еспресо Магазин Филм и ТВ

Марвел со првиот трансродов суперхерој!

Слободен Печат
Универзумот на Марвел е во подготовки да го добие својот прв трансродов суперхерој. „Многу наскоро ќе го добиеме новиот суперхерој. Фимот моментално се снима“, изјавил...
Забава Магазин

Го запросил своето момче, а тој наместо да му каже „Да“, му приреди уште поголемо изненадување (ВИДЕО)

Слободен печат
Видеото од овие две момчиња буквално завладеа на социјалните мрежи… Две момчиња се бакнуваат пред голема вртелешка, додека трето лице ги снима. Во еден момент...
Забава Магазин

Унгарија: Не одиме на Евровизија, премногу е геј!

Слободен печат
Наредната година на Евровизија нема да може да ја видиме Унгарија бидејќи, како што се шпекулира, овој музички настан бил премногу геј за крајнодесничарската влада...
Вести Македонија

Коалиција Маргини: Реџепи да се извини на геј-луѓето, а ИВЗ да поведе постапка против него

Мими Шушлеска Петкова
Остра осуда на хомофобичната изјава на поглаварот на Исламската верска заедница, Сулејман Реџепи и повик за јавно извинување на геј-луѓето, испраќа  Мрежата за заштита од...
Жена Магазин

ЦВЕТА Е МАЈКА НА ГЕЈ МОМЧЕ (12): Отсекогаш знаев дека е поинаков! ТАА ИМА САМО ЕДЕН СТРАВ

Слободен печат
Цвета Поповиќ е мајка на 12-годишното геј момче која во ниту еден момент на му го свртела грбот на своето дете поради неговата ориентација. Ниту...
Еспресо Шоу биз

Да признаев дека сум ГЕЈ никогаш немаше да станам актер (ФОТО)

Слободен печат
Холивудскиот актер Мет Бомер (41) од 2011 година е во брак со публицистот Симон Халсом (55) со кого има три деца, кои на свет дојдоа...
Забава Магазин

„Еден со друг се УПОТРЕБИЛЕ“ – Сараевските медиуми известувале за геј афера пред скоро 100 години (ФОТО)

Слободен печат
Геј аферата на два сараевски занаетчии од 20-тите години на минатиот век не помина незапазена во тогашните медиуми. Заради тоа тие завршија во полициска станица....
Вести Скопје

Скопје Прајд 2019 на 29. јуни – Поддршката е посилна од омразата

Слободен печат
– Откако објавивме дека ќе го одржиме првиот Скопје Прајд, евидентни беа обидите со омраза да се засени пораката за еднаквост и да се потцени...