• фзо

Жена нападнала службеник на ФЗО на неговото работно место

Службеник во Фондот за здравство бил нападнат вчера попладне на неговото работно место, а според пријавеното, напаѓачот била жена, соопшти МВР. „На 15.11.2021 во 18.00 часот во СВР Скопје, И.Р.(30) од Скопје пријавил дека околу 13.55 часот во простории на Фондот за здравство на подрачјето на Центар, додека бил на работното место, бил физички нападнат …

Жена нападнала службеник на ФЗО на неговото работно место Read More »