• функционер

Поранешен шеф на Црногорската агенција за национална безбедност пронајден мртов

Поранешниот шеф на Агенцијата за национална безбедност (АНБ) на Црна Гора Лука Булатовиќ денеска е пронајден мртов во Подгорица, пренесува РТЦГ. Според Бета, главниот специјален обвинител Миливоје Катниќ за порталот на РТЦГ изјавил дека во тек е истрага. „Постои основа за сомневање дека некој сторил кривично дело во рамките на нашата јурисдикција и ние преземаме …

Поранешен шеф на Црногорската агенција за национална безбедност пронајден мртов Read More »