Tag : фитнес

Вести Ви Препорачуваме Економија

Спа и велнес центрите чекаат зелено светло од Владата

Весна Дамчевска
Во салоните за здравје, вежбање, водена релаксација и убавина има дури 4.230 вработени. Дел од таканаречените велнес и спа центри, работат во хотелите чие отворање...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најпознатата фитнес блогерка Емили Скај се породи на подот во својот дом: Сопругот го забележа целото породување со својот телефон (ФОТО)

Слободен Печат
Австралиската фитнес блогерка Емили Скај (35) која на Инстаграм ја следат 2,5 милиони луѓе, се породи предвремено по втор пат и тоа во својот дом....
Забава Магазин Магазин слајдер

Ќе ослабнете ли побргу со пилатес или со аеробик? Постојат разлики во ефикасноста на овие вежби за дефинирање на телото

Слободен печат
Дебелината е еден од главните здравствени проблеми и предизвици на денешното општество, таа глобално е прифатена како важен променлив здравствен ризик фактор од хронични болести,...
Жена Магазин Магазин слајдер

Вежбаме со Елена Мирческа: „Мост“ за стабилизирање на рбетот, колкот и колената

Ј.К.Д
Доколку работата ви е со седење и немате многу движење во текот на денот и чувствувате болка во половината и нозете, а грбот ви е...
Спорт

Онлајн вежбање со фитнес инструктори во организација на Град Скопје секој ден во 19 часот

Слободен печат
Фитнес инструкторот и дипломиран професор по физичко образование, Даниел Трбогазов, денеска во Скопски агол зборуваше за онлајн вежбањето во услови кога се затворени фитнес центрите....
Жена Магазин Некатегоризирано

Вежбаме со Елена Мирческа: Вежби за абдоминалната регија – Планк

Ј.К.Д
– Планковите се вежби кои можат да бидат статични или динамични, со бројни варијации и модификации за сечие ниво на кондиција. За денешниот прилог подготвивме...
Жена Забава Магазин Магазин слајдер

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Вежби од фитнес инструкторката Елена Мирческа (ФОТО + ВИДЕО)

Јасмина Кантарџиева Димков
Елена ви предлага неколку основни вежби кои можат да се изведуваат во домашна атмосфера. -Со редовно практикување на вежбите ќе придонесете за огромни промени во обликување на телото...
Забава Магазин

Џенифер Лопез во неверојатна форма за „Супербол“ (ФОТО)

Слободен печат
Сè е подготвено на стадионот Хард Рок во Мајами: „Супербол“, најважната спортска манифестација, ќе се случува во недела, на 2 февруари. Како и обично, ќе...
Жена Магазин

Спорт по породувањето: Кога да почнете и со кои активности?

Слободен печат
Бебето е родено и не можете да дочекате да се врати во форма? Има многу мајки кои после породувањето сонуваат повторно (и што побргу) да...
Жена Магазин

Која храна е најефикасна после фитнес тренинг

Слободен печат
Во продолжение следи листа на храна која е добра за брзо да ја вратите изгубената енергија, а која  нема да ја загрози вашата линија. 1....