• феникс 2010

ТФТ не се откажува од третото место во Суперлигата

По киксот во минатото коло против Еуро Никел 2005, ТФТ го поправи впечатокот на гостински терен против Феникс 2010 (76:58) во рамките од деветтото коло во Суперлигата. Освојувачот на Купот на Македонија сака да биде дел од четирите екипи кои ќе одлучуваат која од нив ќе го освои и шампионскиот трофеј. Во победничките редови доминираше …

ТФТ не се откажува од третото место во Суперлигата Read More »