13 C
Скопје

Tag : еуро никел

Кошарка Спорт

„Металците“ го стопија Еуро Никел и го симнаа од второто место

Слободен печат
Доколку ги добијат последните два меча, кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром може да сметаат дури и на бројот 1 пред стартот на плеј-офот во Првата...
Кошарка Спорт

Пелистер и Еуро Никел одиграа НБА меч со три продолженија

Слободен печат
Вечерва во Битола се случи вистински кошаркарски маратон, еден крајно интересен натпревар одиграа Пелистер и Еуро Никел 2005, а победникот се дозна дури после три...
Кошарка Спорт

Соколов ја реши ФМП Академија

Зоран Спасоски
Дербито на 13. коло се одигра во Кисела Вода каде Еуро Никел со 89:94 ја совлада ФМП Академија по продолжението од пет минути. Гостите од...
Кошарка Спорт

Пелистер останува со максимален ефект, драмата во Кале со среќен крај за Работнички

Слободен печат
Екипата на Пелистер продолжува со одличните игри во кошаркарската Прва лига и вечерва ја забележаа петтата победа во петтиот натпревар. Последна жртва на битолчани е...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје Аеродром немаше решение за одличниот Соколов!

Слободен печат
Еуро Никел на гостински терен го изненади МЗТ Скопје Аеродром (87:75) во новиот натпревар од македонската Прва лига. Иако после првото полувреме водеа „штрковите“ со...
Кошарка Спорт

Прва лига: МЗТ се врати на врвот, Работнички едвај до бодовите!

Слободен печат
Бранителот на трофејот, МЗТ Скопје Аеродром повторно е лидер на табелата во македонското кошаркарско првенство, откако вечерва на гостински терен ја победи Академија ФМП со...
Кошарка Спорт

Прва лига: Работнички подобар од Куманово, Кожув рутински

Слободен печат
Во рамките од 12. коло во Првата македонска кошаркарска лига составот на Работнички со 77:72 триумфираше над Куманово. Љ. Младеновски имаше одлична прва четвртина, која...
Кошарка Спорт

Кавадарчани не му дозволија на шампионот да биде лидер!

Слободен печат
Во последниот натпревар од викенд програмата на осмото првенствено коло, екипата на Еуро Никел 2005 го надигра МЗТ Скопје Аеродром (92:78). Доволно за една неверојатна...