• еуро никел

Брејк на „металците“, МЗТ Скопје на само една победа од шампионската титула

Кошаркарите на МЗТ Скопје победија на вториот натпревар во финалето од кошаркарскиот плеј-оф во домашното првенство со 91:95 над Еуро Никел и дојде на само една победа од нова шампионска титула, која би била осма во клупската историја. Првата шанса за освојување на титулата, „металците“ ќе ја имаат за два дена и тоа на домашен …

Брејк на „металците“, МЗТ Скопје на само една победа од шампионската титула Read More »