4 C
Скопје

Tag : Еквадор

Вести Свет

ВИДЕО: Судири меѓу клановите во затворите во Евкадор: Најмалку 75 затвореници се убиени

Слободен печат
Најмалку 75 затвореници се убиени во судирите меѓу спротивставените кланови што избувнаа во три еквадорски затвори. Би-Би-Си соопшти дека станува збор за најсмртоносните инциденти во...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО | Неверојатна сцена во Еквадор: Репортерска екипа ограбена во емисија во живо

Слободен печат
ТВ репортер од Еквадор и неговата снимателска екипа уште долго нема да го заборават прилогот кој го снимале, за време на кој стравувале за својот...
Вести Свет

ВИДЕО I Крвав бунт: Над 50 затвореници загинаа во нереди во три затвори во Еквадор

Слободен печат
Над 50 лица ги загубија животите за време на денешните протести во три затвори во Еквадор, објави тамошната полиција на Твитер. Владата ги опиша немирите...
Вести Свет

Претседателски избори во Еквадор, аналитичарите очекуваат победа на 36-годишниот економист Андрес Арауз

Слободен печат
Граѓаните на Еквадор денеска избираат нов претседател, а со оглед на замореноста од рестриктивните мерки кои ја погодија економијата и аналитичарите очекуваат победа во првиот...
Спорт Фудбал

ВИДЕО:Дебакл на Колумбија, Бразил со максимален ефект

Слободен печат
Еквадор со 6:1 ја понижи Колумбија, а веќе го 40. минути игра тие имаа предност од 4:0. Одбраната на Колумбијците беше разбиена, Арбрилеа, Анхел Мена,...
Спорт Фудбал

Фудбалер парично казнет поради бакнување на топката

Слободен печат
Многупати сме биле сведоци како играчите ја бакнуваат топката без разлика дали е фудбалска, кошаркарска, ракометна.. Но, поради поради пандемијата на коронавирус годинава и со...
Вести Свет

Во Кина откриле коронавирус на пакети со замрзнати морски ракчиња од Еквадор

Слободен печат
Властите во градот Вуху во провинцијата Анхуи во источна Кина, денеска откриле денес пакетите со замрзнати морски ракчиња од Еквадор биле загадени со коронавирусот. Вирусот...
Вести Свет

Бунт во затвор во Еквадор: Деветмина затвореници загинаа, а 20 се повредени

Слободен печат
Деветмина затвореници загинаа, а 20 се повредени во бунт во затвор во крајбрежниот град Гвајакил во Еквадор, што се случи ноќеска, соопшти затворската управа. Генералниот командант...
Вести Свет

Притворен поранешниот претседател на Еквадор, Абдала Букарам

Слободен печат
Поранешниот претседател на Еквадор, Абдала Букарам, (68) е приведен откако полицијата упаднала во неговиот дом и пронашла пиштол и медицински материјали во рамките на пошироката...
Вести Свет

Додека трупови лежат по улиците, властите со икона на Богородица го надлетуваат градот: Само Господ може да нѐ спаси од короната (ВИДЕО)

Слободен печат
Верниците во Гвајакил, град во Еквадор, кој е натешко погоден од коронавирусот оваа година не можеа да одат на аџилак, па иконата на Богородица леташе...