13 C
Скопје

Tag : Еди Марфи

Магазин Магазин слајдер Сцена

Еди Марфи наполни 60 години: Среќен сум што моите деца не станаа холивудски кретени

Слободен Печат
Еди Марфи е секако еден од најпознатите комичари кој нè смее со години. Актерот кој денес наполни 60 години, својот талент го открил многу рано...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Еди Марфи откри зошто го напуштил актерството цели шест години

Слободен печат
Актерот Еди Марфи беше гостин во емисијата „WTF with Marc Maron“, каде објасни зошто повеќе од шест години не сме го виделе во нови улоги...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Еди Марфи најави дека се враќа на стенд-ап комедијата

Слободен Печат
Актерот и комичар Еди Марфи во последните години многу повеќе се посвети на својата кариера на филмскиот сет, запоставувајќи ги своите корени  односно стенд-ап комедијата....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најскапите алиментации во Холивуд, Шин плаќа 90 илјади евра, а Марфи 50 илјади евра…

Слободен печат
Иако многумина во брак стапуваат надевајќи се на она „до крајот на животот“, сепак, многу приказни не добиваат таков епилог. Некои ѕвезди поминале низ развод...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Еди Марфи ја доби првата ЕМИ награда во кариерата: Актерот се враќа на сцената! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Славниот актер Еди Марфи ја доби својата прва Еми награда во кариерата. Овој пат, тој беше номиниран за гостин актер за неговата изведба во „Saturday...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Страшната трагедија која го натера Еди Марфи да стане еден од најдобрите комичари!

Слободен Печат
Легендарниот американски актер и комичар Еди Марфи (59) е еден од најуспешните комичари на сите времиња и се наоѓа на листата за 100 најдобри стендап...
Забава Магазин

Еди Марфи е рекордер по број на деца: Еве од колку жени добил 10 наследници! (ФОТО)

Слободен печат
Славниот актер со поранешната сопруга има пет деца, а уште пет добил од различни жени. Актерот постојано се вплеткува во некој нов скандал, а рекордер...
Еспресо Шоу биз

Еди Марфи жали поради оваа пропуштена улога (ВИДЕО)

Слободен Печат
Еди Марфи откри која е улогата што ја пропуштил и се кае поради тоа. 58-годишниот актер во оваа недела гостуваше во шоуто кај Џими Фалон,...
Еспресо Шоу биз

Скапи вили и автомобили за нив е ситница: Погледнете кои светски ѕвезди имаат приватни острови (ФОТО)

Слободен печат
Благодарение на популарноста која ја стекнаа со успешните кариери, многу светски ѕвезди имаат милиони на своите сметки, па токму поради тоа неизбежно е да живеат...