• димитар мираковски

Работнички се раздели со Мираковски

Екипата на Работнички која во кошаркарската сезона влезе со големи амбиции да се бори за двата трофеи во домашниот шампионат како и да се бори за влез во АБА лигата, на крајот остана без ниту еден трофеј. Тимот од Градски парк тотално потфрли во АБА2 лигата каде не успеа да се пласира во плеј-офот, а …

Работнички се раздели со Мираковски Read More »