• детроит пистонс

Детроит е победник на НБА лотаријата, ќе бира прв на драфтот

Валас на лотаријата која ја организираше НБА лигата за одредување на екипите при изборот на драфтот, го извлече топчето со името на Детроит пистонс, неговиот поранешен тим. Како втор ќе избира Хјустон рокетс, по што ќе следуваат Кливленд кавалирс и Торонто репторс. Во првите десет се уште и Орландо, Оклахома сити, Голден Стејт кој го …

Детроит е победник на НБА лотаријата, ќе бира прв на драфтот Read More »