-1 C
Скопје

Tag : детроит пистонс

Кошарка Спорт

Се крои „трио од соништата“: Лејкерси со шампионски амбиции и во 2021 година!

Слободен печат
После освојувањето на титулата, Лејкерси веќе размислуваат за наредната сезона, а според американските медиуми, на Леброн Џејмс и Ентони Дејвис, како трета голема ѕвезда во...
Кошарка Спорт

Само еден играч имаше повеќе победи против Леброн, Џордан и Коби! (ВИДЕО)

Слободен печат
Мајкл Џордан, Коби Брајант и Леброн Џејмс се едни од најдобрите кошаркари во историјата, а само еден играч успеа да запише подобар меѓусебен учинок против...
Кошарка Спорт

Томас го возвраќа ударот: Џордан не е меѓу најдобрите тројца кошаркари против кои сум играл

Слободен печат
Прикажувањето на документарниот филм „Последниот танц“ ја крена кошаркарската јавност во САД притоа повторно отворајќи ги непријателствата кои Мајкл Џордан и неговите Чикаго булс ги...
Кошарка Спорт

„Последниот танц“ ја прекрои историјата, Џордан и Чикаго не се „светци“ како што се прикажуваат

Слободен печат
Документарниот филм „Последниот танц“ во кој главна тема се Мајкл Џордан и неговите Чикаго булс се во центарот на спортската јавност во САД. Но јавноста,...
Кошарка Спорт

Конечно се огласи Томас: Доколку поради Џордан не бев во дрим тимот, тогаш…

Слободен печат
Двајцата кошаркари имаа големо ривалство кон крајот на 1980-тите и почетокот на 1990-тите години кога прво Детроит пистонс три години по ред го запираше Чикаго...
Кошарка Спорт

Џордан го исфрли од Дрим тимот и не го прифаќа неговото извинување: Тој е серко

Слободен печат
Како што се појавува документарниот филм, по две епизоди неделно, така испливуваат и непознати детали од кариерата на Мајкл Џордан. Овој пат медиумите во САД...
Кошарка Спорт

Кошаркарот кој го „уништи“ Гобер има коронавирус

Слободен печат
По кошаркарите на Јута џез, Руди Гобер и на Донован Мичел, во НБА е регистриран трет случај на заболен од коронавирус. Станува збор за центарот...
Кошарка Спорт

Дејвис му „пресуди“ на Детроит, 90 трипл-дабл на Џејмс! (ВИДЕО)

Слободен печат
Доцна синоќа во НБА кошаркарската лига екипата на Лос Анџелес Лејкерс триумфираше со конечен резултат 106:99 против Детроит Пистонс. Иако последната четвртина ја започнаа со...
Кошарка Спорт

Нов договор со Бостон – 115 милиони долари за четири години

Слободен печат
Џејлен Браун, крилниот кошаркар на Бостон Селтикс, потпиша нов договор на четири години. Беше трет „пик“ на НБА „дафтот“ во 2016 година, а минатата сезона...
Кошарка Спорт

Пистонси добија „метла” од Милвоки, сефте победа на Јута (ВИДЕО)

МИА Агенција
Најдобриот тим по лигашкиот дел во НБА, Милвоки Бакс со чисти 4-0 во победи го елиминира Детроит и се пласира во четвртфиналето од плејофот. Милвоки...