Tag : дедо и внук

Вести Култура

ФОТО: Играниот филм „Дедо и Внук“ со нови три награди

Слободен печат
Режисерот Илија Пиперкоски доби две признанија за извонреден придонес во светот на филмот (Outstanding contribution to the world of Cinema) за неговиот најнов филм „Дедо...
Култура Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Играниот филм „Дедо и внук“ со богат и плоден фестивалски живот ја започнува својата светска промоција

Слободен печат
Играниот филм „Дедо и внук“ на сценаристот и режисер Илија Пиперкоски во продукција на Pandora’s Box продукција од Охрид, а во соработка со Dream Factory...
Колумни

Лекции кои живот значат – „Дедо и внук“ е македонска семејна драма која вреди да се погледне

Михаило Донев
Како само еден момент може животот да го сврти наопаку и сѐ да тргне по сосема неочекувана линија, сето тоа проследено со препознавање на сопствените...
Вести Култура

Премиера на „Дедо и внук“ во Охрид: Емотивна приказна со длабока порака

Слободен печат
Домот на култура „Григор Пеличев“ во Охрид синоќа беше претесен да ги прими сите заинтересирани да ја проследат промоцијата на првиот долгометражен филм „Дедо и...