• дебата

Радев ја одби дебатата со Герџиков пред првиот круг од претседателските избори во Бугарија

Независниот претседателски кандидат во Бугарија, професорот Анастас Герџиков, го покани претседателот Румен Радев на дебата во Хасково, јави дописникот на МИА од Софија, откако двајцата кандидати истовремено беа во посета на јужниот бугарски град, во близина на турската граница. Ректорот на софискиот универзитет го чекал актуелниот бугарски претседател, но тој не се појавил, и место …

Радев ја одби дебатата со Герџиков пред првиот круг од претседателските избори во Бугарија Read More »