Tag : дебата

Вести Македонија

Мисајловски: Конечно сите криминалци треба да одговараат, а за политичарите мора да се знае потекло на имотот

Слободен печат
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски носител на листата кандидати за пратеници во ИЕ 2 на вечерашното гостување на изборната програма на телевизија 21 рече дека...
Вести Македонија

Јанкуловски: Независниот синдикат не успеа да ги покачи платите – Дебата треба, но не со оние кои плукаат и дикредитираат (ВИДЕО)

Слободен печат
Со огромно мнозинство ректорската управа го распиша огласот за избор на ректори и тоа во времетраење од 5 работни дена. За некој кој што има...
Вести Македонија

Даукшас: Се повеќе земји нападнати од лажни вести, откривањето дезинформации во реално време е тешко и скапо

МИА Агенција
Откривањето на дезинформациите во реално време е тешко и многу скапо. Собирањето докази, фактите и докажувањето и разоткривањето бараат многу време и на крајот, за...
Вести Македонија

Дебата: Во борбата против лажните вести клучно е нивно брзо идентификување – проверете, пред да споделите

МИА Агенција
Клучно во борбата против лажните вести е нивно брзо идентификување. Не смее да има простор за целосно измислени теории на заговор или очигледни лаги. Секое...
Вести Македонија Слајдер

Заев до Мицкоски: Зошто никогаш не сте прашале за луѓето осудени за 27 април, а прашувате за своите бизнис партнери

Слободен печат
Жесток предизборен дуел меѓу лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Законот за јавното обвинителство, уставните измени за промена на името...
Вести Македонија Слајдер

Како дебатираа Мицкоски и Заев за новиот Закон за јавно обвинителство

Слободен печат
– Вие барате амнестија, но тоа нема да се случи. Ќе одговараат сите оние кои се огрешиле пред законот. Барате амнестија за вас и вашите...
Некатегоризирано

Заев до Мицкоски: Вашите луѓе сакаа да ме убијат во Собранието

Слободен печат
Вие држите морални предавања, за 27 април, за настан на кој и вие бевте учесник во толпата која сакаше да ме убие. Ве видовме на...
Вести Македонија Слајдер

Заев до Мицкоски: Сѐ уште верувате дека власта треба да се меша во судството?

Слободен печат
Кога зборува Мицкоски како Груевски да го слушам постојано. Се уште има уверувања дека извршната власт има право да се меша во судството. Законите се...
Вести Македонија Слајдер

Мицковски до Заев: Вие сте опседнат со Никола Груевски

Слободен печат
Откако лидерот на СДСМ Зоран Заев на Мицкоски на почетокот на дебатата на Канал 5 му спомена да се огради од поранешниот лидер Никола Груевски...
Вести Свет Слајдер

Сандерс и по дебатата во Јужна Каролина останува пред своите конкуренти

МИА Агенција
На синоќешната дебата на демократските кандидати за претседател во Јужна Каролина најмногу удари прими независниот сенатор од Вермонт, Берни Сандерс, кој како фаворит, со победите...