Tag : даут харадинај

Вести Регион

ВАКА СЛАВИ РАМУШ ХАРАДИНАЈ: Пее „Косово, убавице“, додека куршуми му летаат над глава (ВИДЕО)

Слободен печат
Учесниците на настанот организиран по повод Денот на ослободувањето на општина Дечан „пијани“ од атмосферата создадена од патриотските песни, пукаа рафали со оружје додека куршумите...
Вести Регион

Австриската полиција го приведе, па го ослободи братот на Рамуш Харадинај

Слободен печат
Пратеникот на Алијансата за иднина на Косово, Даут Харадинај, отпатувал денеска за Австрија каде што во главниот град на оваа држава бил приведен од австриската...
Еспресо Шоу биз

Оваa убавица е сопруга на познат политичар (ФОТО)

Слободен печат
Сопругата на пратеникот во косовското собрание од редовите на Алијансата за иднина на Косово, Даут Харадинај, ќе ве остави без зборови со најновите слики.  ...