Tag : дабл дабл

Кошарка Спорт

Македонецот во НБА стил: Страшен „дабл-дабл“ на Јакимовски!

Слободен печат
Андреј Јакимовски продолжува со одличните игри на Апенините. На последниот меч за својот нов клуб во Италија, момчето од Крива Паланка реализираше неверојатни 42. поени...