-4 C
Скопје

Tag : часовник

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Четириесет часа ќе се менуваат стрелките на часовниците во Кралската палата: Елизабета Втора има посебен начин на будење!

Слободен Печат
И во Велика Британија, денес навечер е крај на летното сметање на времето и за многумина тоа значи промена на часовникот за само неколку часа....
Забава Магазин Магазин слајдер

Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

Слободен печат
Родени меѓу 06 и 08 часот: Личности кои сакаат сопствен мир и простор само за себе. Позитивни сте, луѓето ве сакаат и ве сметаат за...
Останатo Спорт

Мекгрегор за роденеден си се почести со часовник вреден половина милион долари (ФОТО)

Слободен печат
Најпопуларниот борец на денешницата Конор Мекгрегор, повторно направи потег со кој го привлече вниманието на спортската јавност и фановите. Имено, Ирецот одлучи да има „рулет“...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дали го добила како подарок? Јелена Карлеуша се пофали со часовник на рака од неколку илјади евра! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Јелена Карлеуша ги заинтригира своите обожаватели со новата објава на Инстаграм. Имено, на оваа социјална мрежа, пејачката покажа како на раката и сјае скапоцен часовник...
Забава Магазин Слајдер

Виц на денот – Часовник

Слободен печат
Му подариле на еден македонски мафијаш златен Ролекс. Кога му го врачиле подарокот, тој го бендисал, но рекол дека не го разбира. Му објасниле дека...
Забава Магазин Магазин слајдер

Еве зошто ги поместуваме стрелките на часовникот и кога ќе престанеме тоа да го правиме

Слободен печат
Европската јавност од 2017 година се залага за последно поместување на времето и укинување на летното, односно зимско време. Меѓутоа, Европската комисија ги консултирала граѓанит...
Вести Економија

Купил часовник на попуст пред 45 години, а од сегашната вредност му се сврте во главата (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден маж го донесе својот часовник Ролекс во емисијата „Антиквитети“ за да ја открие неговата сегашна вредност. Часовникот го купил во 1974 година за само...
Останатo Спорт

Левата рака на Мирка „тежи“ милион швајцарски франци

Слободен печат
Во моментите кога се одлучуваше победникот, камерите освена на теренот често беа насочени и кон Мирка која на левата рака носеше еден милион евра. Станува...
Вести Свет Слајдер

СВЕТОТ БЛИЗУ ДО КАТАСТРОФА: Часовникот на Судниот ден е подесен на 100 секунди до нуклеарна полноќ

Слободен печат
Ризикот од колапс на човештвото од нуклеарно оружје и климатската криза е на рекордно ниво, оценија американски научници и поранешни официјални претставници, нарекувајќи ја сегашната...
Еспресо Шоу биз

Џеј Зи со часовник од неверојатни 2,2 милиони долари на роденденот на Диди (ФОТО)

Слободен Печат
Раперот Џеј Зи важи за еден од најбогатите луѓе на светот во шоубизнисот, а колку заработува, може многу работи да си приушти. Тоа се виде...