21.8 C
Скопје

Tag : бренд

Културен печат

Совршенство на звукот: Брендот „Теохаров“ ќе произведе звучници со потпис на Влатко Стефановски

Тони Димков
Со присуство на одбрани аудиофили, музичари, пријатели и трагачи по совршениот звук, брендот „Теохаров“, на 9 јуни во „Дабл три бај Хилтон“, ги презентираше својата...
Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Лего, познатиот бренд на играчки го најави својот прв ЛГБТ+ сет

Слободен печат
Лего, познатиот бренд на играчки го најави својот прв ЛГБТ+ сет под називот „Сите се прекрасни“… Сетот ќе содржи 11 нови фигури од кои една...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Мајли Сајрус носи „сатански патики“ кои во ѓонот содржат капки човечка крв

Слободен печат
„Nike“ го тужи уметничкиот колектив Бруклин MSCHF поради контроверзниот пар „сатански патики“, кои содржат капка човечка крв во ѓонот, но тоа не ја спречи позната...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Камерон Дијаз за напуштањето на глумата: Тоа беше мојата најдобра одлука!

Слободен печат
Камерон Дијаз глумеше во бројни познати филмови, а последната своја улога ја одигра во 2014 година во адаптацијата на мјузиклот „Annie“. Во неодамнешното интервју за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Карди Би за своето „милениче“ дала 240.000 долари: Платила тројно повеќе бидејќи немала нерви да чека!

Слободен печат
Американската раперка Карди Би (28) неодамна си купила нова „Hermes Birkin“ ташна за која платила неверојатни 240.000 долари. Имено, оваа ташна има повеќе прегради и...
Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО I Луѓето ширум светот се шегуваат на сметка на познатиот моден бренд: Фотографиите се урнебесни!

Слободен печат
Светот на модата понекогаш знае да биде многу суров, а интернетот не го простува тоа така лесно. Група луѓе на социјалните мрежи одлично се забавува...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Иако одамна не пее и не настапува, Викторија Бекам повеќе заработува од музиката отколку од модата

Слободен печат
И покрај тоа што со своите колешки од бендот „Спајс Грлс“ не замина на турнеја, Викторија Бекам во текот на изминатите години заработила повеќе од...
Вести Економија Слајдер

Нова инвестиција: Шел влегува на македонскиот пазар со неколку бензински станици

Слободен печат
Брендот Shell (Шел) влегува на македонскиот пазар, при што една од неколкуте бензински станици кои треба да се изградат во земјава веќе е во завршна...
Забава Магазин Магазин слајдер

Половна чанта од познатиот светски бренд чини неверојатни 630.000 денари: Луј Витон ги зголеми стандардите! (ФОТО)

Слободен Печат
Многу луѓе купуваат облека од втора рака за да заштедат пари, но Луј Витон нè потсетува дека работите од втора рака не мора секогаш да...
Вести Свет Слајдер

Како последица на ковид-19: Почина Кензо Такада, јапонски стилист и креатор на модниот бренд „Кензо“

Слободен печат
Јапонскиот стилист Кензо Такада почина во Нојли-сур-Сен, Франција, на 81-годишна возраст како последица на ковид-19. Според портпаролот на брендот за облека и парфеми „Кензо“, создаден...