Tag : брегалница

Спорт Фудбал

Познати полуфиналните двојки од Купот на Македонија, „Пандевци“ против Брегалница

Слободен печат
Бранителот на трофејот од Купот на Македонија, екипата на Академија Пандев во полуфиналето ќе игра против екипата на Брегалница. Во второто полуфинале ќе се сретнат...
Вести Македонија

Васко Панчовски по втор пат го извади Светиот крст од водите на река Брегалница

МИА Агенција
Втора среќа за делчевецот Васко Панчовски кој денес од водите на река Брегалница го извади чесниот крст по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици....
Хроника

Инцидент по синоќешниот натпревар меѓу фудбалските клубови Брегалница и Тиквеш

Инцидент се случи синоќа по натреварот меѓу Брегалница и Тиквеш 1930. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова денеска информираше дека во 21:15 часот, 28-годишниот Д. М.,...
Спорт Фудбал

Светски резултат во Македонија: Постигнати 16 голови за 45 минути!

Слободен печат
Да, сме биле сведоци на уште поголеми победи, во 1/16 финалето од Купот на Македонија, Брегалница со неверојатни 22:0 го елиминираше Ново Црнилиште. Во првите...
Спорт Фудбал

Работнички со три „контролки“ пред Банско

На првата прозивка на новиот шеф на Работнички се појави и засилувањето Хјунг-јон Ли од Ј. Кореја, како и Филип Стојчевски. Репрезентативниот голман Дамјан Шишковски...