Tag : бојан

Еспресо Шоу биз

Сергеј Варошлија со емотивна порака му го честиташе роденденот на Боки 13 (ФОТО)

Слободен печат
На својот Фејсбук профил познатиот ТВ Водител Сергеј Варошлија му посвети емотивна порака за роденден на познатиот Бојан Јовановски – Боки 13, првообвинетиот во случајот...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ПОЛИЦАЕЦ НА ДЕНОТ: Стоеше половина час за чичко Јован да се потпира на него дури стигне Брзата помош

Слободен печат
Денеска на социјалните мрежи постојано се споделува објава на една Фејсбук корисничка која јавно го побара „херојот на денот“, а потоа и го пронајде. Имено,...
Вести Македонија

Новинар од 1ТВ се пријавил да даде исказ за „Рекет“

Слободен печат
Eден новинар од 1 ТВ се пријавил да даде исказ кај Обвинителството во врска со случајот „Рекет“, пренесува Телма. Пред неколку дена вработените во оваа телевизија...