Tag : били ајлиш

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Лејди Гага го обединува светот: Вечерва во 20 часот гледајте го виртуелниот концерт со повеќе од 100 светски изведувачи

Слободен печат
Пејачката Лејди Гага е дел од организацијата на проектот „Еден свет: Заедно дома“, кој ќе се одржи вечерва и ќе биде виртуелна телевизиска манифестација, со...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Лејди Гага, Пол Макартни и Били Ајлиш подготвуваат голем концерт од своите домови: „Еден свет: Заедно дома“

Слободен печат
Пејачката Лејди Гага со организацијата „Глобал ситизен“ досега собра 35 милиони долари за борба против коронавирусот, а ќе организира и специјално ТВ-шоу, во кое, меѓу...
Магазин

Били Ајлиш откри зошто повеќе не ги чита коментарите на социјалните мрежи

Слободен Печат
Музичката сензација, 18-годишната Били Ајлиш, во интервју за медиумите откри дека повеќе не чита коментари на социјалните мрежи, посебно оние кои се актуелни на нејзиниот...
Магазин

Били Ајлиш со јасна порака во песната за најновиот филм за Џејмс Бонд: Нема време за умирање! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Тинејџерката сензација, Били Ајлиш, стана најмладата пејачка која пее насловна песна за некој филм од франшизата за тајниот агент Џејмс Бонд 007. Станува збор за...
Магазин

Најемотивниот момент на Оскарите: Били Ајлиш ја пее познатата песна од „Битлси“, додека во позадина стои слика од Коби Брајант (ВИДЕО)

Слободен Печат
Зошто мораше да си замине? Не знам, не кажа ништо, ги пееше синоќа Били Ајлиш стиховите на легендарната песна „Yesterday“, додека зад неа, на екранот...
Магазин

Били Ајлиш ја напиша и ќе ја пее насловната нумера за новиот „Џејмс Бонд“: Лудо е да се биде дел од тоа!

Слободен печат
Кантавторката Били Ајлиш (18) ја доби честа да ја напише и да ја испее песната за 25. продолжение на Џејмс Бонд „No Time to Die“,...
Еспресо Мода

Били Ајлиш е стилска икона за 2019 година! (ФОТО)

Слободен печат
Гугл традиционално на крајот на годината ја објави листата на тоа што луѓето најмногу го пребарувале во 2019 година, а кога станува за модата, личност...