6 C
Скопје

Tag : Безбедносни сертификати

Вести Македонија

НАТО со поддршка на процесот на безбедносен ветинг за официјални лица

Слободен печат
Портпаролката на НАТО, Оана Лунгеску за МИА порача дека од Северна Македонија има поддршка за ветингот на официјални лица за безбедносни цели, јави дописничката на...
Вести Македонија Слајдер

Полковниците Василевски и Ковачки во препирка околу НАТО-сертификатите

Слободен печат
Помина времето за пазарење со безбедносните сертификати и нивно политизирање, рече денеска полковникот и офицер за безбедност во Министерството за одбрана (МО), Горан Василевски, отфрлајќи...
Вести Македонија Слајдер

Шекеринска: Дел од припадниците на МО и АРМ добија безбедносни сертификати од НАТО, постапката за дел е во тек, одбиен е само еден

Слободен печат
Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска при денешната посета на лесниот Пешадиски батаљон во Штип рече дека реветингот или ресертификацијата на припадниците на АРМ трае подолг...