16 C
Скопје

Tag : бенефиции

Ваши финансии - Спонзорирана категорија

Многубројните бенефиции на платежните картички

СП.
Различниот избор и различните придобивки кои се добиваат со користењето на картичките се она што на секој потенцијален корисник му е најважно. Приоритетот е секогаш...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Дали ќе му се скратат привилегиите на Трамп како поранешен претседател?

Слободен печат
Постапката за судење на поранешниот американски претседател Доналд Трамп за поттикнување напад врз зградата на Капитол, седиште на американскиот Конгрес на 6 јануари предизвика низа...
Вести Свет

По примопредавање на функцијата во Белата куќа: Трамп ќе остане без привилегиите на Твитер

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп ќе остане без својот „посебен третман” на социјалната мрежа Твитер на 20 јануари по преземање на функцијата на Џозеф Бајден.  Американската...
Вести Македонија

ГДУ: Заев, Мицковски и Ахмети да се откажат од пратеничките или премиерските плати и бенефиции

Слободен печат
Граѓанско Демократската Унија (ГДУ) ги повикува кандидатите на СДСМ, ВМРО – ДПМНЕ и ДУИ да го следат примерот на нашите кандидати и доброволно да се...
Вести Економија

Метеж пред центарот за социјални работи во Куманово – интервенира полицијата

Слободен печат
Големиот интерес за платежни картички но и за другите социјални трансфери предизвика турканици пред кумановскиот центар за социјални работи, за што веќе два дена со...
Вести Економија

Големи владини бенефиции за ИТ компаниите од странство во Македонија

Слободен печат
Се повеќе дел од старт-ап заедницата во Македонија се свртува кон продуцирање на продукти кои имаат есенцијално значење за македонската економија и се made in...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Иванов и Црвенковски ќе мора да му кажат чао на луксузирањето на државна сметка

Мартин Богатиноски
Државната комисија за спречување корупција (ДКСК) побара да им се укинат привилегиите на поранешните претседатели на државата. Таа соопшти дека само во последната деценија биле...
Ви Препорачуваме Еспресо Храна

Оваа намирница треба често да ја користите во исхраната (ВИДЕО)

Слободен печат
Компирот е најкористената намирница во континенталната исхрана. го подготвуваме на различни начини, а денес е тешко да се замисли диета без компир. Неговите љубителите ќе...
Вести Македонија

И ОВА ГО ИМА НЕГДЕ: Министерка оди на породување со велосипед, министер сам чека воз

Мими Шушлеска Петкова
На социјалните мрежи денеска беше споделена фотографија од актуелниот германскиот министер за транспорт Андрејас Шојер кој чека воз како и сите други граѓани сосема сам...