• барови

Делумен локдаун во Париз за наредните 14 дена: Се затвораат баровите, рестораните со построги мерки на работа

Париз од утре воведува највисок степен на мерки за спречување на ширењето на ковид-19, што значи дека во наредните две недели се затвораат сите барови, а рестораните ќе мора да спроведат нови заштитни мерки за да останат отворени, соопшти канцеларијата на францускиот премиер, Жан Кастекс. Кабинетот на Кастекс соопшти дека на подрачјето на Париз не …

Делумен локдаун во Париз за наредните 14 дена: Се затвораат баровите, рестораните со построги мерки на работа Read More »