Tag : банкрот

Спорт Фудбал

Француската Лига 1 пред банкрот, веќе е во минус половина милијарда евра

Слободен печат
Како што наведуваат медиумите, клубовите во Лига 1 до крајот на јуни се очекува да имаат вкупни загуби од дури 540 милиони евра. Според Медиапарт,...
Спорт Фудбал

Германците примораните да го вратат фудбалот, или натпревари или банкрот

Слободен печат
Од денеска по двомесечна пауза, бундеслигата е првата елитна лига која се врати на терените иако до крајот на сезоната ќе се игра пред празни...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сопругот ја изневеруваше, а поради депресијата се здебели – Актерката беше на раб од развод и банкрот, а сега е сосема друга жена (ФОТО)

Слободен печат
Тори Спелинг пројде низ тежок период минатата година, меѓутоа сето тоа сега е зад неа и нејзините нови фотографии докажуваат дека таа изгледа подобро од...
Спорт Фудбал

Германскиот гигант се наоѓа пред банкрот, големото дерби викендов им е сламката на спасот

Слободен печат
По пауза од два месеци, Бундеслигата овој викенд се враќа на голема врата и тоа со „највоинственото“ дерби во германскиот фудбал, Борусија Дортмунд – Шалке....
Вести Економија

Една од најстарите авиокомпании поднесе барање за банкрот

Слободен печат
Колумбиската авиокомпанија „Авијанка холдингс“, втората по големина латиноамериканска компанија и една од најстарите во светот, поднесе барање за банкрот. До ваквата ситуација дошло поради почнување...
Спорт Фудбал

Поранешен европски шампион пред банкрот: Мора да обезбеди 100 милиони евра!

Слободен печат
Фудбалскиот клуб Порто се соочува со големи предизвици, барем кога станува збор за финансискиот аспект на бизнисот. Порто ја освои титулата во Лигата на шампионите...
Вести Свет

На Бразил му се заканува колапс на економијата и социјален распад поради Ковид-19

Слободен печат
За еден месец Бразил може да се соочи со колапс на својата економија, недостиг на храна и социјален распад поради рестриктивните мерки воведени за спречување...
Останатo Спорт

Најбогатиот спортист на светот банкротира , Мејведер сега преживува со пари од фановите

Слободен печат
Неодамна за прв пат се појави информација дека банкротира најбогатиот спортист на сите времиња и тогаш сите се прашуваа „дали оваа вест е точна“, потоа...
Вести Економија

Почнаа банкротите на земјите: Дали планетарното кралство на долгот почна да се урива?

Слободен печат
Пандемијата од коронавирусот ги ескалираше проблемите на презадолжените со брзина која не се памети и може да се спореди со Големата депресија од 30-тите години....
Вести Економија

Беа растечка „ѕвезда“, а сега банкротираат: Нафтата „удави“ уште една компанија

Слободен печат
Дајмонд офшор, кој бележеше загуби и пред моменталниот пад на цените на нафтата, поднесе барање за заштиа од банкрот. Оваа компанија се занимава со бушење...