6 C
Скопје

Tag : балашевиќ

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Првпат по смртта на Балашевиќ неговиот син сподели заедничка фотографија: „Кога станува збор за тебе, нема тага, ниту жал“

Слободен печат
Синот на легендарниот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ, Алекса Балашевиќ, на својот инстаграм – профил за прв пат по смртта на неговиот татко сподели нивна заедничка фотографија....
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Оливера се огласи на Инстаграм, првпат по смртта на Балашевиќ

Слободен печат
По смртта на нејзиниот сопруг, Оливера Балашевиќ се немаше огласено во јавноста, а сега за првпат сподели објава на својот Инстаграм профил. Оливера Балашевиќ, сопругата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ѓорѓе Балашевиќ погребан со звуците на неговата омилена песна „Оливера“

Слободен печат
Познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ беше погребан денес, на 21 февруари, на Градските гробишта во Нови Сад во кругот на семејството и најблиските пријатели, а до...
Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

Ѓорѓе Балашевиќ денес ќе биде погребан во Нови Сад

Слободен печат
Според неофицијални информации од српските медиуми, кантавторот денес ќе биде погребан на гробиштата во Нови Сад. Семејството решило последното испраќање да биде во најтесниот семеен...
Вести Македонија

Заев се прости од Панонскиот морнар: „Пичи ми срце седам осмина“

Слободен печат
Балканот вечерва тагува за Балашевиќ. Но напуштањето на Ѓорѓе е само физичко, неговиот дух е толку голем и исткаен во неговата музика, тој никогаш нема...
Магазин Магазин слајдер

Почина Ѓорѓе Балашевиќ

Слободен печат
Познатиот српски кантавтор и пејач Ѓорѓе Балашевиќ почина денес на 67-годишна возраст, пренесува „Блиц“. Балашевиќ беше примен на Инфективната клиника пред три дена, каде се...
Магазин Магазин слајдер Ретро

Родена е Били Холидеј, Балашевиќ го објави албумот со кој почна соло кариера и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат
Денешниот ден во музичката историја, 7 април, ќе го паметиме по раѓањето на џез пејачката Били Холидеј, меѓутоа и по уште неколку важни настани за...
Ви Препорачуваме Забава Магазин

За нив се напишани најголемите хитови: Знаете ли кои се СЕЛМА, ТАМАРА, ИНЕС?

Слободен печат
Ѓорѓе Балашевиќ во своите песни користел многу женски имиња, но само една ѝ е посветена на жената што ја сака, на неговата сопруга Оливера. Токму...
Еспресо Шоу биз

Балашевиќ се поднови со луксузна вила на Истра

Слободен печат
Популарниот Ѓорѓе Балашевиќ купил луксузна вила на Истра вредна 400.000 евра. Како што наведуваат хрватските медиуми, тој вилата ја купил преку фирма чиј директор е...