-1 C
Скопје

Tag : бадем

Жена Магазин Магазин слајдер

Лековита храна: 10 намирници што го подобруваат здравјето на жените

Слободен печат
Кој јогурт и кое чоколадо? Погледнете која храна е многу важна за доброто здравје на жените! Жените живеат со забрзано темпо – тие се грижат...
Магазин Магазин слајдер Храна

Вкусови што се памтат: Турска кујна – Кескул, десерт кој потсетува на популарните Рафаело бомбици, а се прави за само 15 минути!

Слободен Печат
Сосема во согласност со својата репутација, турската кујна секогаш претставува пријатно изненадување за сите оние што ја пробале. Во текот на оваа недела ќе ви...
Забава Магазин

Ова го може само бадемот: Погледнете што ќе се случи ако го конзумирате секој ден!

Слободен печат
Штити од срцев удар и го намалува холестеролот Научниците велат дека ако би замениле некои од нездравите, заситени масти од месо и млеко со бадеми,...
Жена Магазин

Тајната за здрава коса е во храната

Слободен печат
Сакате здрава коса, свежа, „нерасцветана“? Побарајте помош од фрижидерот и од прозиводите кои веќе ги имате. Здравата исхрана битна е за косата колку и за...
Еспресо Храна

ВНЕСУВАЈТЕ ПРОТЕИНИ: Намирници во кои ги има повеќе отколку во месото

Слободен печат
Ако не сте љубител на месо, млеко, млечни производи и јајца, добра вест е дека протеините ги има и во растителни намирници....