• авалон

Легендарните „Вајтснејк“ ќе настапат и во Скопје на својата проштална турнеја

Легендарната хард-рок група „Вајтснејк“ уште еднаш ќе ја посети Македонија, овојпат во рамките на она што е најавено како нејзина проштална турнеја. Организаторот „Авалон продукција“ објави дека ова ќе биде голем и последен концерт кој ќе се случи на 12 јули 2022 година, на стадионот на АРМ, со почеток од 21 часот. Иако сите албуми …

Легендарните „Вајтснејк“ ќе настапат и во Скопје на својата проштална турнеја Read More »