6 C
Скопје

Tag : атп турнир

Останатo Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ елиминиран, Тим е првиот финалист во Лондон!

Слободен печат
Денеска во првото полувреме на завршниот АТП турнир во Лондон триумфираше Доминик Тим кој успеа да слави против најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ. Во „маратонот“...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ по дебаклот: Го направив тоа што го сакав и за што дојдов во Виена

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ доживеа дебакл во четвртфиналето на турнирот во Виена од 42. светски тенисер Лоренцо Сонего. Дебакл на Ѓоковиќ во Виена, елиминиран и Тим Поради...
Останатo Спорт

Дебакл на Ѓоковиќ во Виена, елиминиран и Тим

Слободен печат
Првиот светски тениски рекет доживеа понижувачка елиминација на турнирот во Виена. Ѓоковиќ во четвртфиналето во Виена загуби со 6:2,6:1 за 68. минути од 42. тенисер...
Останатo Спорт

Димитров со пресврт го победи Циципас во Виена

Слободен печат
Григор Димитров е последниот четвртфиналист во Виена откако го совлада третиот носител Стефанос Циципас со 6:7,6:4,6:3 во осминафиналето. Првиот сет помина без ниту еден брејк,...
Останатo Спорт

Надал не ја заврши сезоната, ќе игра и во Париз и во Лондон

Слободен печат
Надал по убедлиот триумф во финалето на Ролан Гарос над Новак Ѓоковиќ со што дојде до 13. титула на овој грен слем турнир, по што...
Останатo Спорт

Турнирот во Вашингтон пред откажување, неизвесен и УС Опен?

Слободен печат
Уште еден голем проблем за одржување на турнирите во САД, а меѓу нив е и УС Опен, е и одлуката на Европската унија да ги...
Останатo Спорт

Најдобрите се собраа во Лондон, славата ја „украде“ Ѓоковиќ! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Два дена пред стартот на турнирот во Лондон, учесниците се дружеа, се возеа со брод по Темза и уживаа. Заедничко фотографирање, дружење, позитивна атмосфера меѓу...
Останатo Спорт

Момент кој ретко се гледа – Ѓоковиќ и Надал тренираа заедно во Париз! (ВИДЕО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал, првиот, односно вториот светски рекет, заедно тренираа пред почетокот на АТП турнирот во Париз. Двајцата се најдоа заедно во салата...
Останатo Спорт

Трета среќа: Медведев најдобар во Синсинати

Слободен печат
Во меч што траеше еден час и 41 минута, Медведев го доби првиот сет со 7:6, додека во вториот славеше со 6:4. По овој успех,...
Останатo Спорт

Ги насмеа сите: Кирјос повторно ја забавуваше публиката! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во полуфиналето Кирјос со резултат 2:1 по сетови 6:4, 3:6 и 7:6 (7) го совлада Гркот Стефанос Циципас. Противник на Австралиецот во завршната битка ќе...