Tag : аптека

Хроника

Вработена во аптека спречила кражба

Слободен печат
Вработена во тетовска аптека со викање најверојатно успеала да уплаши непознато лице кое се обидело да изврши кражба во објектот. Откако добила закана и и...
Култура Магазин слајдер

Рајна Алексова, прва жена фармацевт во Македонија, нејзиниот живот содржи сè, историја, романтика, идеализам, жртва и трагедија

Ј.К.Д
Животото не е лесен за било кој од нас. Но што со тоа? Мора да имаме трпение и самодоверба. Мора да веруваме дека сме надарени за...
Хроника

Штипјанец ограбил аптека во Скопје

Вчера во МВР е пријавено дека на булеварот „Климент Охридски“, во аптека, маскирано лице со закана со нож од вработената ги одзело парите од дневниот...
Вести Култура Македонија Слајдер

Тања Кармзова Костиглиола: Вакцина против Ковид-19 оптимистички може да чекаме наесен

Јасмина Кантарџиева Димков
Веќе речиси 12 години Тања Кармзова Костиглиола живее и работи во Париз. Таа е специјализирана во фитотерапија и ароматерапија и работи во аптека. На македонската...
Хроника

Разбојник со нож сакал да ограби аптека

Основното јавно обвинителство поднесе обвинителен акт против разбојник од Скопје кој на 27 декември лани се обидел да ограби аптека во Скопје. Тој е обвинет...
Хроника

Мерка притвор за осомничен за разбојништво во аптека во Скопје

Слободен печат
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје нареди истражна постапка против лице осомничено дека вчера се обидело да изврши кривично дело „разбојништво” и за него...
Хроника

Крадци упаднаа во скопска аптека: Украдени се пари и мобилен телефон

Слободен печат
Во близина на Зелен пазар, две лица со закана од вработените одзеле пари и мобилен телефон, информираат од МВР. -На 02.12.2019 во 17.40 часот во...
Жена Магазин

СИТЕ ПОГРЕШНИ ВЕРУВАЊА за домашниот тест за бременост

Слободен печат
Без оглед на тоа што е проследен со јасни упатства за употреба и со прецизни објаснувања како се толкува резултатот, постојат и многу нејаснотии во...
Хроника

Ограбени аптека и казино во Скопје

Слободен печат
Непознати сторители вчера ограбиле казино и аптека во Скопје, јавуваат од полицијата. Грабежот во аптеката се случил вчера напладне на улицата „Димитрие Чуповски“, а случајот...