• Ана Брнабиќ

Брнабиќ: Ова е најсериозната закана за атентат врз Вучиќ досега

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, за време на своето гостување на телевизија Прва, го потврди она што претходно го изјави српскиот министер за внатрешни работи, Александар Вулин дека српската полиција добила информации од Европол за постоење криминална група чија цел е атентат врз српскиот претседател Александар Вучиќ, пренесе новинската агенција Танјуг. – Оваа информација ја …

Брнабиќ: Ова е најсериозната закана за атентат врз Вучиќ досега Read More »