Tag : Ана Брнабиќ

Вести Економија

Брнабиќ за продажбата на српската Комерцијална банка: Цената која ја добивме е над горниот ранг

Слободен печат
Доколку Комерцијалната банка беше на продажба во 2014 година немаше за 100 отсто удел да добиеме ниту 100 милиони евра, додека сегашна власт успеја да...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Скандал на состанокот Србија – ЕУ: Дачиќ вербално го нападнал Вархељ – еврокомесарот ја напуштил средбата

Слободен печат
На состанкот меѓу еврокомесарот за проширување, Оливер Вархељ и српската премиерка Ана Брнабиќ заедно со министрите дошло до непријатна ситуација кога министерот за надворешни работи,...
Вести Регион

Српска листа нема да го поддржи формирањето на новата косовска влада

МИА Агенција
Српската премиерка Ана Брнабиќ по денешниот состанок во Белград со претставници на Српска листа од Косово, изјави дека оваа партија нема да го поддржи формирањето...
Вести

Брнабиќ: Не сакам ниту да размислам за можноста на граѓанска војна во Црна Гора

МИА Агенција
Изгледите дека Црна Гора е на работ на граѓанска војна се толку страшни што не сакам ниту да размислам на тој начин, изјави денеска српската...
Вести Регион

Брнабиќ: Нема простор за паника – аерозагадувањето се должи на метеоролошките услови

Слободен Печат
Српската премиерка Ана Банабиќ, по повод зголеменото ниво на загадување на воздухот во Србија изјави дека нема простор или причина за паника, затоа што тоа...
Вести Регион Слајдер

Како Брнабиќ од преседан на Балканот стана партиски војник кој себеси се споредува со Шешељ?

Слободен Печат
Од технократ до партократ. Како се промени српската премиерка Ана Брнабиќ во две и пол години од премиерскиот мандат? Брнабиќ беше преседан и за српската,...
Вести Регион Слајдер

Додик: Не смееме да бегаме од интеграцијата со Србија, другите нека се лутат колку сакаат

Слободен Печат
Членот на Претседателството на Босна и Херцеговина Милорад Додик изјави дека ништо не може да го запре процесот на интеграцијата на Република Српска со Србија,...
Вести Свет

Вучиќ и Брнабиќ ја објавија програмата „Србија 2025“

Претседателот на Србија Александар Вучиќ и премиерката Ана Брнабиќ денеска ја преставија програмата „Србија 2025“, која содржи план за инвестициски проекти за развој на земјата...
Вести Регион

Брнабиќ и Вучиќ ќе ја менуваат Србија

МИА агенција
Премиерката на Србија Ана Брнабиќ изјави дека таа пристапила во Српската напредна странка (СНС) на претседателот Александар Вучиќ затоа што, за разлика од повеќето партии...
Вести Регион

Од 1 ноември поголеми плати во СРБИЈА: Еве колку ќе добијат просветните работници, лекарите…

Слободен печат
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ најави зголемување на платите во земјата од 1 ноември од 8 до 15 отсто, а најголеми ќе бидат во здравство....