Tag : американци

Вести Свет

Анкета: Американците сметаат дека коронавирусот е прикажан како поголем проблем отколку што е навистина

Слободен печат
Резултатите од најновата анкета на Пју истражувачкиот центар покажуваат дека се поголем број на Американци веруваат дека е предимензионирана опасноста од новиот коронавирус, и мнозинството...
Вести Свет

Помпео: САД работи со европските земји на изнаоѓање начин за безбедно патување

Слободен печат
Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави денеска дека Соединетите Американски Држави работат со европските и други земји за тоа како повторно да се воспостави безбедно...
Вести Свет

Анкета: Американците никогаш не биле понесреќни отколку сега

Слободен печат
Резултатите од истражувањето на Универзитетот во Чикаго покажува дека луѓето во САД се најнесреќни во последните 50 години. Само 14 отсто од анкетираните Американци изјавиле...
Вести Свет Слајдер

Ново убиство ги разбесни Американците: Полицаец застрелал момче кое клечело пред него (ФОТО)

Слободен печат
Демонстрант од Калифорнија кого полицијата го застрелала во вторникот за време на нередите на протестите клечел на земја и не бил наоружан, пренесуваат локалните медиуми....
Вести Македонија

ОМД стана партнер на Бирото за попис на САД во тековниот попис на населението

Слободен печат
Американското Биро за попис соработува со илјадници невладини организации за успешна реализација на Пописот 2020 во САД и објавува за нив на официјалниот веб страна....
Вести Свет

Уапсените Американци во Венецуела обвинети за тероризам (ВИДЕО)

Слободен печат
Венецуела ги обвини двајцата поранешни американски војници Лук Александер Денман и Еран Бери за „тероризам” и „завера” заради нивното учеството во неуспешниот обид за инвазија...
Вести Свет

Трамп тврди дека Владата на САД не е инволвирана во упадот во Венецуела, уапсените Американци признаа заговор (ВИДЕО)

Слободен печат
Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска повтори дека американската Влада не стои зад упадот во Венецуела, што наводно имаше за цел да го собори од...
Вести Економија

Шест тешки недели: Американците молат за помош, 30 милиони останаа без работа најтешкото допрва доаѓа

Слободен печат
Додека се чека американското Министерство за труд да ги објави официјалните податоци за неделните побарувања на невработените лица за помош од државата, економистите проценуваат дека...
Вести Свет

Државни чекови од 1.200 долари за Американците, со печат и потпис на Трамп

МИА Агенција
Министерството за финансии на САД денеска почна со исплата на 1.200 долари за Американците кои добиваат минимална и просечна плата. Тоа се пари што ќе...
Вести Свет

Американците повторно ги празнат продавниците: На почетокот на пандемијата купуваа тоалетна хартија, сега се бара овој производ

Слободен печат
Во Америка завладеа нова панична побарувачка – после тоалетната хартија која беше главна мета на почетокот на пандемијата од коронавирус, Американците сега масовно купуваат фарби...