• Александар Зверев

Зверев: Големата тројка сè уште е најдобра, во тоа никој нема дилеми

Шестиот носител на Ролан Гарос, Александар Зверев вели дека сите во светот на тенисот и се воодушевуваат на големата тројка (Рафаел Надал, Новак Ѓоковиќ и Рожер Федерер), но и дека неговата генерација треба да почне да освојува грен слен трофеи. – Мислам дека ние веќе не сме нова, млада генерација. Тука се Алкараз, Синер, тие …

Зверев: Големата тројка сè уште е најдобра, во тоа никој нема дилеми Read More »