Tag : Александар Зверев

Останатo Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ е последниот полуфиналист во Лондон!

Слободен печат
Првиот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ е последниот полуфиналист на Завршниот АТП турнир во Лондон, во мечот од последното трето коло во групата „Токио 1970“...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Зверев подобар од Шварцман, за полуфинале против Ѓоковиќ!

Слободен печат
Германскиот тенисер Александар Зверев го совлада Аргентинецот Диего Шварцман во второто коло од „А“ групата на АТП финалето во Лондон со 2:1 во сетови. Седмиот...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ како „брз воз“ против Шварцман!

Слободен печат
Најдобриот светски тенисер денеска успешно го започна настапот на Завршниот турнир во Лондон, Велика Британија. Новак Ѓоковиќ во рамките од групата „Токио 1970“ многу брзо...
Останатo Спорт

Надал елиминиран, Зверев и Медвевев за титулата во Париз

Слободен печат
Александар Зверев го совлада Рафаел Надал со 2:0 во сетови 6:4 и 7:5 и се пласираше во финалето на Мастерс турнирот во Париз, Франција. Противник...
Останатo Спорт

„Не можам да дишам, грлото ме боли“: Зверев играше болен на „Ролан Гарос“!

Слободен печат
Голема загриженост се појави после признанието на германскиот тенисер Александар Зверев (6. носител) дека во текот на ноќта пред мечот одигран во неделата имаше температура...
Останатo Спорт

Сензација на Ролан Гарос: Синер за полуфинале против Надал!

Слободен печат
Еден од најголемите тениски таленти го направи првиот голем резултат на најголемата сцена. 19-годишниот Италијанец Јаник Синер се пласирашево четвртфиналето на грен слем турнирот „Ролан...
Останатo Спорт

Зверев со пресврт до полуфиналето на УС Опен! (ВИДЕО)

Слободен печат
Германскиот тенисер Александар Зверев е првиот полуфиналист на грен слем турнирот „УС Опен“, откако во четвртфиналето го совлада Борна Чориќ од Хрватска со 3:2 во...
Останатo Спорт

УС Опен: Зверев фуриозно до четвртфиналето, елиминирана Кербер! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска започнаа возбудувањата и во осминафиналето на грен слем турнирот „УС Опен“, Германецот Александар Зверев успеа да го совлада Алехандро Давидович Фокина. Зверев кој е...
Останатo Спорт

И покрај неуспехот, сите скандираа Ноле, Ноле…! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од „Адриа Тур“ во Србија најдобриот светски тенисер триумфираше против Александар Зверев со 4:0, 1:4, 4:2, но тоа не беше доволно за...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ без финале на „Адриа Тур“

Слободен печат
Најдобриот светски тенисер не успеа да обезбеди настап во финалната битка на „Адриа Тур“ откако го загуби вториот сет на мечот против Александар Зверев. Новак...