• ал сад

Не е готово: Барса не сака да плати пет милиони евра за Чави

Ал Сад потврди, но не и Барселона дека Чави ќе биде седне на тренерската клупа на каталонскиот клуб. Каталонските медиуми тврдат дека челниците на Барса се лути на колегите од Катар поради објавувањето на информацијата, бидејќи не сакаат да ја платат откупната клаузула! На „Камп Ноу“ сметаат дека оваа изјава има за цел да изврши …

Не е готово: Барса не сака да плати пет милиони евра за Чави Read More »