16 C
Скопје

Tag : 17 години

Жена Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Модерната Златокоса: Како изгледа жената што 17 години не ја стрижела косата

Слободен печат
Дарија Губанова (34) од Банаул, Русија, почнала да ја расте косата кога имала 14 години како предизвик со пријател за да види кој може да...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

17 години без Ѓорѓи Колозов

Слободен печат
Денеска се навршуваат 17 години од смртта на легендарниот македонски актер Ѓорѓи Колозов. Многу генерации пораснаа, а новите сè уште растат со „чорбаџи Ѓорѓија“ од...
Спорт Фудбал

Има само 17 години и откупна клаузула од 400 милиони евра во Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат
Младиот суперталентиран Ансу Фати кој игра на крилната позиција и официјално е дел од првиот тим на Барселона. Овој потег секако ја враќа надежта и...