-7 C
Скопје

Tag : hag

Вести Регион Слајдер

ВО ЖИВО: Почна статусната конференција за лидерите на ОВК, обвинението има над 40 илјади страни

Илинка Иљоска
Со задоцнување од 45 минути започна првата статусна конференција пред Специјализираните комори на Косово во Хаг во судскиот процес против поранешните припадници на Ослободителната војска...