• фудбал

ФК Тетекс прашува: Што добиваме ние од вашите анализи и извинувања?!

Тимот на Тетекс од Тетово сигурно е еден од најоштетените клубови во домашниот фудбал. Откако почна вториот дел од сезоната, по промената на раководството Тетекс грчевито се бори за опстанок во второлигашката конкуренција, но во неколку натпревари беше и сериозно оштетен. Против Караорман изгубија со признаен гол од офсајд на тимот од Струга, а тогаш …

ФК Тетекс прашува: Што добиваме ние од вашите анализи и извинувања?! Read More »