• терористички напад

Терористички напад во Сирија, најмалку десет мртви

Автобус во Сирија бил погоден од експлозивна направа во рурална област каде што се активни припадници на Исламската држава. Најмалку десет работници на нафта во источна Сирија загинале во терористички напад врз нивниот автобус, пренесува Вашингтон Пост. Сириската државна агенција САНА објави дека цел на „терористичкиот напад“ бил автобус со работници кои се враќале од …

Терористички напад во Сирија, најмалку десет мртви Read More »