• реал мадрид

Реал Мадрид ќе го претстави Мбапе како Роналдо во 2009 година, познато и кога

Реал Мадрид денеска објави кога ќе биде промоцијата на Килијан Мбапе. Трансферот на францускиот голгетер, Реал Мадрид го потврди пред почетокот на Европското првенство, а сега е потврдено дека промоцијата ќе се случи на 16. јули.\ Два дена по завршувањето на Европското првенство Реал Мадрид на „Бернабеу“ спектакуларно ќе го претстави Мбапе и се очекува …

Реал Мадрид ќе го претстави Мбапе како Роналдо во 2009 година, познато и кога Read More »