17.8 C
Скопје

Tag : петре.шилегов

Вести Скопје

Шилегов ги повика работодавците да обезбедат паркинг за велосипеди за вработените (ГАЛЕРИЈА)

Скопје е рамен град, град во кој без преголем напор може да возите велосипед и е пример како треба да изгледа еден велосипедски град. Во...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Шилегов и Георгиевски најавија продолжување на акцијата за чистење на јавниот простор

МИА Агенција
Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов и градоначалникот на Општина Гази Баба Борис Георгиевски денеска посетија дел од булеварот „Александар Македонски” каде е во тек...