• невреме

ВИДЕО: Неверојатни снимки од Аргентина – паѓаа парчиња град големи колку тениско топче, има повредени

Силно невреме со дожд и град го зафати аргентинскиот град Вија Мерседес во провинцијата Сан Луис денеска, за време на традиционален панаѓур кој го посетуваат илјадници луѓе, јавија локалните медиуми. ⚠️ Hailstorm hit Villa Mercedes. The hail in Argentina. 📅 January 27! ⚠️Granizada golpeó Villa Mercedes. El granizo en Argentina. #villamercedes #sanluis #storm #hailstorm #hail …

ВИДЕО: Неверојатни снимки од Аргентина – паѓаа парчиња град големи колку тениско топче, има повредени Read More »