• насилство

Ќотек за сопругата и бабата, закани по живот за сопствената мајка и ќерка, за 24 часа две пријави за семјно насилство во Скопје

Два случаја на семејно насилство се пријавени вчера во полиција. Во првиот случај синоќа, во 21 часот, на подрачјето на Кисела Вода полицијата го лишила од слобода З.Б.(46) од Скопје. Како што се наведува во МВР-билтенот, тој физички ја нападнал неговата 40-годишна сопруга и нејзината мајка и им упатувал закани. Во вториот случај, пак, вчера, …

Ќотек за сопругата и бабата, закани по живот за сопствената мајка и ќерка, за 24 часа две пријави за семјно насилство во Скопје Read More »