29 C
Скопје

Tag : kosovo

Вести Регион

Кујтим Фејзулаи праќал пари на имам од Косово

И.И.
Терористот со потекло од Северна Македонија, Кујтим Фејзулаи кој на 2 ноември уби четири лица и повреди дваесет и две, а и самиот почина во...
Вести Регион Слајдер

Приштина во карантин, од вчерашните 33 случаи со Ковид-19 во Косово, 20 од главниот град

Горан Наумовски
Министерството за здравство на Косово одлучи синоќа да прогласи карантин на територијата на главниот град на Косово, откако вчера беше забележано видно зголемување на бројот...
Вести Регион

Уапсените полицајци и цивили на Косово добија 30-дневен притвор

Слободен печат
Судот во Приштина им одреди 30 дена притвор на 30 полицајци и цивили што беа уапсени во операцијата на Специјалната полициска единица РОСУ на северот...