• косово

Соработник на Курти е уапсен во Бугарија поради трговија со луѓе

Началникот на КРУ „Ѓаковица“ Хасан Красниќи е уапсен во Бугарија, врз основа на меѓународна потерница распишана од италијанската полиција поради сомнение за трговија со луѓе, објави Новости.рс. Апсењето на Красниќи било веќе извршено на 19 февруари 2024 година, пренесува интернет весникот Reporteri.net. Тој бил фатен од бугарските власти при влез во Бугарија, додека со семејството …

Соработник на Курти е уапсен во Бугарија поради трговија со луѓе Read More »