• евровизија

ВИДЕО+ФОТО | Викторија Де Ангелис јаде бурек, а Дамиано се фрли во публиката: Авантурите на италијанската рок – група „Måneskin“

Италијанската рок – група „Måneskin“ победи на 65-тото издание на овогодишниот избор за песна на Евровизија, а изминатиов период популарните млади музичари неуморно настапуваат низ цела Европа.   View this post on Instagram   A post shared by Måneskin (@maneskinofficial) Бендот одржа бројни концерти пред своите фанови во Берлин, Амстердам, Гетеборг, Копенхаген, Париз, а турнеите …

ВИДЕО+ФОТО | Викторија Де Ангелис јаде бурек, а Дамиано се фрли во публиката: Авантурите на италијанската рок – група „Måneskin“ Read More »