• доналд трамп

Хејли ќе гласа за Трамп, вели дека Бајден е „катастрофа“

Поранешната американска амбасадорка во Обединетите нации Ники Хејли денеска објави дека републиканскиот кандидат Доналд Трамп може да смета на нејзиниот глас на претседателските избори во ноември. Хејли на настан во Вашингтон рече дека не секогаш политички се согласува со Трамп. „Но (американскиот претседател Џо) Бајден беше катастрофа и јас ќе гласам за Трамп“, рече таа. …

Хејли ќе гласа за Трамп, вели дека Бајден е „катастрофа“ Read More »