Стојоски со скромен резултат на СП во Доха

Единствениот македонски претставник на Светското првенство ви атлетика кое се одржува во Доха, Јован Стојоски, имаше потпросечен настап во трката на 400 метри. Стојоски делницата ја истрча за 47.92 секунди, време со кое го освои седмото место во својата квалификациска група или вкупно 38. место од 41 пријавен атлетичар.

Најдоброто време во квалификациите го имаше Кирани Џејмс од Гренада кој патеката од 400 метри ја истрча за 44.94 секунди што е речиси за три секунди побрзо од Стојоски.

Прочитајте и...  Многу играат за пари, Новак и Рафа играат за грен слем титули

Прочитај повеќе

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат

Македонецот Христо Ковачи на картинг трка во Австрија

Слободен печат

Еден играч на Манчестер сити не му аплаудираше на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дибиров: Имав понуди од ПСЖ и Мешков, но одлучив да останам во Вардар!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Слободен печат

Барселона го гаси пожарот, Чави ќе го наследи Кике Сетиен на клупата

Слободен печат

Работнички тргна со подготовките, Стојковски и Зука најнови засилувања

Слободен печат

Легендата му честиташе на Меси: Добредојде во клубот 700, задоволство е да те гледам како играш

Слободен печат

Доколку Зверев излегува да се забавува ќе биде исфрлен од турнирот

Слободен печат

Трансфер бомба во најава, Санчо ја договори платата со англиски гигант

Слободен печат