Стоилов и Митревски во тимот на колото на ЛШ

Македонските репрезентативци Стојанче Стоилов и Никола Митревски беа наградени за одличната игра во четвртото коло од Лигата на шампионите со избор во идеалниот тим.

Митревски беше неверојатен на голот на Порто, одбрани 15 шута на ракометатите на Пик Сегед и на крајот неговиот тим славеше со 24:19, а репрезентативниот голман ја имаше и одбраната на колото.

Стојанче Стоилов капитенски го предводеше Вардар во триумфот над Флензбург од 31:28 постигнувајќи осум гола и сосема заслужено е прогласен за најдобар пикер во четвртото коло од Лигата на шампионите.

Покрај Стоилов и Митревски во идеалниот тим се наоѓаат уште и Магнус Јендал од Флензбург, Микел Хансен (ПСЖ), Дика Мем (Барселона), Мајкл Пујол (Елверум) и Сигвалд Бјорн Гудјонсон.

Очекувано, одбраната на Митревски најдобра во четвртото коло од ЛШ, голот на Стоилов втор најубав (ВИДЕО)

 

Прочитајте и...  Починаа 14 лица, уште 404 новозаболени од ковид-19 во Македонија

Поврзани вести

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Заев за одлуките на Конгресот на СДСМ

Слободен печат

Бугарскиот премиер Борисов е позитивен на коронавирусот

Алек Стојковски

ИСТОРИЈА: Хамилтон го собори рекордот на Шумахер!

Слободен печат

Голема акција на полицијата во Охрид, запленети 100 килограми дрога

ФОТО+ВИДЕО: Амди Бајрам погребан во присуство на околу 300 лица

Мирослава Бурнс

ВИДЕО: Протест против заострување на законот за абортус во Полска

Илинка Иљоска

Остави Коментар