СТАРТНИ СОСТАВИ: Со Пандев, Несторовски и Елмас ја „напаѓаме“ Словенија (ФОТО)

Селекторот Игор Ангеловски ги одбра првите 11 со кои ќе стартува на денешниот меч против Словенија, во нападот се играчите кои настапуваат во Серија А.

Најистурени во делот на нападот се Горан Пандев и Илија Несторовски, а веднаш зад нив е уште фудбалер од најсилното италијанско првенство, членот на Наполи, Елиф Елмас.

принтскрин/flashscores

На голманската позиција е Столе Димитриевски, потоа во делот на одбраната се Ристевски, Муслиу и Ристовски, а во средниот ред Алиоски, Адеми, Спировски и Николов.

Од резервната клупа шанса за настап ќе чекаат Илиев, Шишковски, Тошевски, Зајков, Тричковски, Трајковски, Радески, Дориев, Стоилов, Младеновски и Стојановски.

Дуелот Македонија-Словенија од квалификациите за ЕП 2020 почнува од 20.45 часот на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје.

Прочитајте и...  После Барса, Гризман знае каде сака да ја заврши кариерата! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Ливерпул извиси за Вернер и социјалните мрежи збудалеа со шегите на нивна сметка

Слободен печат

Расистичките коментари на сопругата му донесоа отказ на Катаи

Слободен печат

Вујовиќ од Загреб си замина поради – круши и цреши

Слободен печат

Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Слободен печат

Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Слободен печат

Попович, Џентри, Карлајл, Дантони… нема да смеат да ги водат екипите во продолжение од сезоната

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Можев да бидам како Меси и Роналдо, ама не сакав

Слободен печат

Конте има супер играчи, но и најлоши резерви во Серија А

Слободен печат

Андонова потпиша нов договор со Леванте

Слободен печат

Милосављев до Периќ: Најдобриот голмански тренер, ментор и животен учител!

Слободен печат

Официјално закажани првите мечеви, повторно Премиер лига од 17 јуни!

Слободен печат

Човекот кој го „пензионираше“ Тајсон, сега работи како шумар! (ВИДЕО)

Слободен печат